کنترل کیفیت و آزمایشگاه


 

   کنترل کیفیت شرکت پارس شعاع توس با به‌کارگیری کادر کارشناسی مجرب و متخصص و با استـقرار و استمرار سیستـم مدیریت کیفیت ISO 9001:2008 مـورد تأیید شرکت  TUV NORD آلمان و تلاش به‌منظور انطباق فرایند‌های تولید با استاندارد‌های ملی و بین‌المللی، توانسته است در زمینۀ تولیـد انواع محصـولات روشنــایی، الکتــرونیکی و الکتریکی با کیفیـت و متعلقات آن گامی استـوار بردارد.

پرسنل کنتـرل کیفیت که فارغ‌التحصیـلان فیزیک، بـرق و الکترونیک دانشگاهی‌اند با اشراف و نظارت کامل به مواد اولیه و نحوۀ نمونه‌برداری آن، محصولات نیم‌ساخته حین فرایندی و محصولات نهایی، انطباق فعالیت‌ها و محصولات را در این سه مرحله با استاندارد‌های ملی و بین‌المللی و کارخانه‌ای پایش و اندازه‌گیری می‌کنند.

این واحد توانستـه است با آزمـون‌های دقیق، تهیۀ تجهیزات مدرن و کالیبره‌شده ، بازرسی‌های هدفمند در سالن‌های تولید و محصـولات نهایی برای کلیـد خودکار مینیـاتوری ، محافـظ جان، لامپ‌ها و مـدول‌های ال ای دی، لامپ‌های فلــورسنت تک‌کلاهــک و بالاسـت ســرخود، چراغ لامپ‌های PLL و FML، بالاست الکترونیکی و چسب برق، نقش مهمی به‌ منظور ارتقای سطح کیفی محصولات و رضایت مشتریان ایفا کند.

     کنترل کیفیت در تعامل سازنده با واحد آزمایشگاه، تولید، بازرگانی، تدارکات و...، کیفیت مد نظر سازمان استاندارد را در محصولات لامپ‌های کم‌مصرف تک‌کلاهک و بالاست سرخود، لامپ‌ها و مدول‌های ال ای دی و کلید‌های خودکار مینیاتوری تأمین و پروانۀ کاربرد علامت استاندارد را برای این محصولات اخذ کرده است. 

 

آزمایشگاه پارس شعاع توس با تجهیزات کامل و پیشرفتۀ آزمون، کادر فنی مجرب و متخصص و با استفاده از دانش روز، توانایی انجام آزمون‌های عملکردی، ایمنی و تعیین معیار مصرف انرژی انواع لامپ‌های فلورسنت کم‌مصرف بالاست سرخود، تک‌کلاهک و دو کلاهک خطی، لامپ و مدول‌های ال ای دی، آزمـون انـواع کلیـد خــودکار مینیــاتوری و محافظ جان و چسب برق را مطابق با استاندارد‌های مربوطه دارد.

این آزمایشگاه با استقرار سیستم مدیریت کیفیت ISO/IEC 17025، کیفیت روزافزون انجام آزمون‌ها را هدف قرار داده و توانسته است به‌عنوان آزمایشگاهی موفق، تأییدیه سازمان تایید صلاحیت ایران (NACI) را در استقرار سیستم کیفیت فوق اخذ کند. این آزمایشگاه مطابق با دامنۀ فعالیت خود سال‌هاست به‌عنوان آزمایشگاه همکار سازمان استاندارد با مراکزی همچون پژوهشگاه و ادارۀ کل استاندارد خراسان‌های رضوی،جنوبی و شمالی، قم، سمنان، کردستان و با گمرکات بنادر جنوب کشور درجهت آزمون محصولات همکاری داشته و دارای گواهینامه تأیید صلاحیت آزمایشگاه همکار از طرف آن سازمان، برای آزمون انواع لامپ‌های فلورسنت کم‌مصرف ، لامپ و مدول های ال ای دی و کلیـد خــودکار مینیــاتوری است.

به‌ منظور تضمین نتایج آزمون تمامی تجهیزات و دستگاه‌های مورد استفاده در این واحد از بهترین تأمین‌کنندگان داخلی و خارجی و با سطح کیفیت بسیار خوب تهیه شده است. این تجهیزات و دستگاه‌ها به‌صورت دوره‌ای با شرکت‌های تأیید صلاحیت شده، کالیبره می‌شود و مابین دوره‌های کالیبراسیون زیر نظر سرویس‌های دوره‌ای و صحه‌گذاری داخلی قرار می‌ گیرد. همچنین این واحد ضمن آموزش کارشناسان خود، از دو نفر کارشناس دارای پروانه استاندارد نیز بهره‌مند است و لذا موفق به اخذ پروانۀ کارشناسی استاندارد حقوقی شده است.